Atpakaļ

September 6, 2023

Aizraujošās "M-up digital 2023" nometnes: digitālās prasmes, radošums un starptautiskā sadarbība

Aizraujošās "M-up digital 2023" nometnes: digitālās prasmes, radošums un starptautiskā sadarbība

Mārupes novadā norisinājās divas neaizmirstamas nometnes "M-up digital 2023", kas pulcēja kopā bērnus un jauniešus no Latvijas un Ukrainas. Laikā no 14. līdz 18. augustam un no 21. līdz 25. augustam, 60 jaunieši vecumā no 8 līdz 15 gadiem devās piedzīvojumā pa digitālo pasauli, atklājot jaunas prasmes un veidojot ilgstošas sadarbību un draudzību.

Kopā uz digitālajiem piedzīvojumiem

"M-up digital 2023" nometnes bija veltītas tam, lai nometnes dalībnieki pilnveidotu savas digitālās prasmes, radošumu un starptautisko sadarbību un pilnveidotu savas valodu zināšanas. Jaunieši iepazinās ar dažādām digitālajām tehnoloģijām, programmēšanas pamatiem, apgūstot prasmes, kas noderēs viņu nākotnes izaugsmē, ja vēlēsies savu nākotni saistīt ar IT vai programmēšanas jomu. Nometne nebija tikai par kodēšanu un programmēšanu, bet arī par digitālo pasauli un tās iespējām mūsdienās.

Radošums un inovācijas

Dalībnieki piedalījās radošajās darbnīcās un projektos, kur programmēja datorspēles vai multfilmas, kas deva nelielu ieskatu programmēšanas pasaulē. Dalībnieki izmantoja digitālās tehnoloģijas, lai radītu mākslu, spēles un multfilmas.

Starptautiska sadarbība un draudzība

Svarīgs arī bija starptautiskais aspekts nometnē "M-up digital 2023". Jaunieši no Latvijas un Ukrainas ne tikai mācījās kopā, bet arī dalījās savās kultūrās, pieredzē un valodās. Tas palīdzēja veidot ciešas starptautiskas draudzības un sapratni, kā arī palīdz integrēties Ukrainas bērniem un jauniešiem Latvijas vidē.

Paldies organizatoriem

Šīs nometnes nebūtu bijušas iespējamas bez Mārupes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes atbalsta un uzticēšanās, kā arī Jauniešu programmēšanas un tehnoloģiju centra un jauniešu biedrības "Move up" iesaistes. Paldies arī Valsts izglītības un satura centram par piešķirto finansējumu šādu nometņu organizēšanai.

Cits skatījums uz digitālo nākotni

"M-up digital 2023" nometnes piedāvāja ne tikai izglītojošu pieredzi, bet arī iespēju jauniešiem saskatīt, cik daudz digitālās tehnoloģijas un dažādi digitālie risinājumi ir  pieejami visā pasaulē. Tās iedvesmoja dalībniekus un deva izpratni par digitālo pasauli no cita skatījuma.

Tiekamies jau pavisam drīz - skolēnu rudens brīvlaikā organizēsim jauniešu programmēšanas nometnes dažādās vietās Latvijā!

Vai Tev ir jautājumi?

Apskati atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem BUJ sadaļā.

Apskatīt